TONIVIAD SERV SRL

Cariere

Agent de vanzari

RESPONSABILITATI:
–    Sa identifice si sa contacteze clienti noi pentru marirea portofoliului de clienti si a volumului de vanzari.
–    Sa cunoasca si sa respecte sistemul de vanzare stabilit de conducerea firmei si sa il aplice cu consecventa in relatiile cu clientii.
–    Sa creasca continuu numarul de clienti din zona incredintata si volumul acestor vanzari.
–    Sa completeze toate rubricile continute in FISA CLIENT si sa noteze toate informatiile de interes pentru relatia cu clientul respectiv.
–    Sa transmita catre departamentul de facturare toate informatiile necesare intocmirii facturilor; raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre client si de transmiterea documentelor de vanzare.
–    Sa intocmeasca periodic materiale de analiza a activitatii: planificare, rapoarte.
–    Sa participe activ la implementarea strategiei de vanzare, sa urmareasca derularea si finalizarea contractelor.
–    Sa cunoasca din punct de vedere tehnic si comercial produsele si serviciile cuprinse in oferta SC Toniviad Serv SRL.

CERINTE:
–    Experienta necesara: minim 1 an experienta in munca pe o pozitie similara. Nu este necesara experienta in domeniul tehnologic. Experienta in management sau in organizatie constituie un avantaj nefiind obligatorie.
–    Studii medii. Cursuri de perfectionare in domeniul comunicarii, marketing constituie un avantaj.
–    Bune abilitati de negociere si comunicare cu clientii.
–    Bune abilitati de organizare a activitatii si a timpului.
–    Atitudine orientata catre client si catre rezultate.
–    Gandire pozitiva si abilitati bune de interrelationare.
–    Bune abilitati de operare MS Office (Word, Excel).
–    Cunostinte de limba engleza.
–    Cunostinte de vanzari si marketing.
–    Permis de conducere categoria B.

ALTE DETALII:
–    Desfasurarea activitatii: la birou si pe teren
–    Pachet salarial: salariu fix + comision.
–    Program de lucru: Luni-Vineri, 8 ore/zi, cu pauza de masa.

CV-urile se vor trimite la: fax: 0244 517 499 sau e-mail: comercial@toniviad.ro

Toate informatiile vor fi tratate cu stricta confidentialitate. Doar persoanele selectate in vederea interviului vor fi anuntate.